Fryzjer

Fryzjer zgodnie z życzeniami klientów wykonuje zabiegi fryzjerskie, takie jak: golenie, strzyżenie, mycie, pielęgnowanie, czesanie, trwałą ondulacja, rozjaśnianie i farbowanie włosów, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Gromadzi i udostępnia żurnale fryzjerskie, pomocne w doborze fryzury. Śledzi mody i techniki fryzjerskiej, stosuje nowoczesne aparaty i środki fryzjersko-kosmetyczne.
Kwalifikacja uzyskiwana w wyniku kształcenia:
FRK.01.Wykonywanie usług fryzjerskich
• prowadzenie konsultacji z klientem dotyczącej zakresu usługi fryzjerskiej;
• doradzanie w zakresie doboru koloru i odpowiedniej fryzury;
• wykonywanie pielęgnacji włosów i skóry głowy;
• wykonywanie nietrwałego i trwałego odkształcania włosów;
• wykonywanie strzyżenia włosów, golenia i formowania zarostu męskiego;
• wykonywanie zmiany koloru włosów;
• wykonywaniestylizacji fryzur.
Absolwent po zakończeniu procesu kształcenia posiada umiejętności:
dobieranie i wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
wykonywanie zabiegów chemicznych włosów: koloryzacja, rozjaśnianie, trwała ondulacja, chemiczne prostowanie włosów, pasemka, balejaż itp.
stylizowanie fryzur
wykonywanie strzyżenia włosów
wykonywanie zagęszczania i przedłużania włosów różnymi metodami i technikami
Absolwenci szkoły po uzyskaniu tytułu fryzjera mogą podejmować pracę w zakładach fryzjerskich, perukarniach, charakteryzatorniach w teatrach i telewizji, na planach filmowych. Mogą też prowadzić własny salon fryzjerski. Uzyskane uprawnienia fryzjerskie są honorowane poza granicami kraju w całej Unii Europejskiej
Po ukończeniu szkoły uczniowie przystępują do egzaminu czeladniczego.
Absolwent w ciągu kolejnych 2 lat, w naszej Niepublicznej Branżowej Szkole II stopnia, może uzyskać tytuł Technika Usług Fryzjerskich