Szkoła dla dorosłych Strefa słuchacza

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie

Niepubliczne Technikum dla Młodzieży w Krotoszynie

Nowy nabór na rok szkolny 2020/2021 

Już przyjmujemy zgłoszenia wstępne – dowiedz się więcej na temat rekrutacjiDla wszystkich uczniów organizujemy darmowy kurs na prawo jazdy ! 🙂

    TECHNIK MECHATRONIK - Jako pierwsi w powiecie otworzyliśmy ten kierunek z dużym powodzeniem tworząc 2 klasy. Jest to jeden z 12 kierunków wskazanych przez MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa w prognozie szczególne potrzebnych zawodów na KRAJOWYM rynku pracy. Zawód ten, zgodnie z opublikowaną w październiku prognozą, będzie należał do najbardziej poszukiwanych w Polsce.
   TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - Jako pierwsi w powiecie otworzyliśmy ten kierunek pomimo bardzo małej grupy 6 osób 🙂
   TECHNIK RACHUNKOWOŚCI - Jako pierwsi w powiecie otwieramy NOWY kierunek w szkołach dla młodzieży. Technik rachunkowości był dotychczas nauczany tylko w szkołach policealnych. Obecnie młodzież ma szansę zyskać umiejętności tzw. "Małego księgowego" co pozwala skutecznie wzbogacić umiejętności poprzez studia lub podjąć od razu po szkole interesująca pracę.
   TECHNIK LOGISTYK - Oczekiwany zawód zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopaków. Pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności w obrębie transportu, magazynowania zapasów i szeroko pojętej logistyki towarów oraz usług z tym związanych.
   TECHNIK ELEKTRYK - Jest to jeden z 12 kierunków wskazanych przez MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa w prognozie szczególne potrzebnych zawodów na KRAJOWYM rynku pracy. Zawód ten, zgodnie z opublikowaną w październiku prognozą, będzie należał do najbardziej poszukiwanych w Polsce.
Uczniowie rozpoczną naukę w Naszym dotychczasowym, bardzo dobrze wyposażonym budynku oraz w nowo remontowanym i modernizowanym drugim budynku szkoły. Posiadamy, co powinno być standardem każdej szkoły, w każdej sali już nie tylko projektory, ale monitory interaktywne i wizualizery 🙂 Posiadamy trzy pracownie komputerowe. Z wyposażenia do kształcenia zawodowego praktycznego posiadamy pracownię elektryczną i mechaniczną z tablicami rozdzielczymi, tokarką, tokarko-frezarką CNC. Pracownię mechatroniczną z drukarką 3D, linią automatyki przemysłowej, stanowiskami pneumatyki i sensoryki. Dysponujemy warsztatem samochodowym ! Posiadamy pracownię logistyki i rachunkowości. Nasz dotychczasowy budynek jest odnowiony i na pewno przytulny, zapewniający bezpieczeństwo. Nasze plany związane z nowym budynkiem szkolnym nieco się wydłużyły ze względów od nas niezależnych. W najbliższych 2-3 latach przenosimy się do nowego i niewątpliwie najnowocześniejszego budynku w mieście. Bardzo dużym atutem są organizowane przez nas zajęcia wychowania fizycznego. U nas uczniowie nie oczekują na sali gimnastycznej w kolejce na miejsce na boisku. Nie uprawiają cały czas jednej dyscypliny sportu. Uczniowie korzystają z basenu, uprawiają CrossFit, ćwiczą na Sali gimnastycznej, uczą się chodzić z kijkami NORDIC WALKING, a gdy jest ładna pogoda mają do dyspozycji pobliskie boisko trawiaste. Organizujemy dużo wycieczek zarówno zawodowych jak i rekraacyjnych. Na terenie szkoły podczas przerw uczniowie zawzięcie grają w „piłkarzyki”. Planujemy w najbliższym czasie doposażenie w inne gry .

technik mechatronik

  TECHNIK MECHATRONIK – My już prowadzimy ten kierunek i nasza oferta oraz posiadane wyposażone pracownie można zobaczyć. My nie opowiadamy o pracowniach, my je po prostu mamy i nasi uczniowie korzystają ze zgromadzonego sprzętu. Nie liczymy tylko na pracodawców. Dajemy dużo od siebie inwestując w nowoczesne urządzenia. Absolwent naszego niepublicznego technikum na kierunku technik mechatronik będzie przygotowany do dalszego kształcenia na poziomie politechnicznym. Absolwent posiada umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą, używaną w urządzeniach i aparaturze diagnostycznej i pomiarowej, projektowania, sterowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz zarządzania procesami technologicznymi. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie i sprzęt w postaci stanowisk mechatronicznych, pneumatycznych, elektrycznych, sterowania i informatycznych. Mamy dobre kontakty z dużymi firmami, które poszukują pracowników w tym zawodzie. Nawiązaliśmy współpracę i będziemy oferować możliwość płatnych staży w dużych i międzynarodowych firmach.

  Technik Pojazdów samochodowych - Nasze niepubliczne technikum oferuje oczekiwany od lat kierunek dla uczniów, ze smykałką techniczną pragnących poznać tajniki budowy i eksploatacji samochodów, interesujących się motoryzacją. Szkoła posiada ośrodek egzaminacyjny OKE i warsztat samochodowy. Po ukończeniu kierunku technik pojazdów samochodowych każdy absolwent może ubiegać się o tytuł "Diagnosty samochodowego" J

technik pojazdów samochodowych

Nowe zawody

Od września 2020 r. wprowadzamy nowe kierunki dedykowane zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopaków. Chcemy rozwijać szkołę czyli niepubliczne technikum nie tylko w kierunkach mechanicznych. Młodzież musi mieć szansę zdobywania umiejętności pozwalających na pracę w działach szeroko rozumianych biur, urzędów, działach handlowych oraz finansowych.
Cały czas naszym priorytetem jest kształcenie „BEZ OPŁAT” oraz w małych klasowych grupach.
Nowe kierunki od tego roku to:
technik rachunkowości,
technik logistyk,
technik elektryk
.