Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie

Niepubliczne Technikum dla Młodzieży w Krotoszynie

Już od 1 września 2019 r. Nauka całkowicie ZA DARMO

OD 6 MAJA WYDAJEMY SKIEROWANIA NA BADANIA I DOPEŁNIAMY FORMALNOŚCI"

Po ośmioletniej szkole podstawowej oraz po gimnazjum. Równolegle technikum 4-letnie i technikum 5-letnie.


Dla wszystkich uczniów organizujemy darmowy kurs na prawo jazdy ! 🙂

  W Naszym technikum otwierane są kierunki
określone przez Ministra Edukacji jako priorytetowe:
technik mechatronik jest ogłoszony jako priorytet rozwoju
dla całej Polski
technik pojazdów samochodowych jest ogłoszony jako priorytet rozwoju dla województwa wielkopolskiego

Uczniowie rozpoczną naukę w Naszym dotychczasowym, bardzo dobrze wyposażonym budynku. Posiadamy, co powinno być standardem każdej szkoły, w każdej sali projektory. Posiadamy dwie pracownie komputerowe mobilne po 15 komputerów oraz jedna w ilości 8 komputerów. Posiadamy nowoczesny monitor interaktywny.
Z wyposażenia do kształcenia zawodowego praktycznego posiadamy pracownię elektryczno-mechaniczną z tablicami rozdzielczymi, tokarką, tokarko-frezarką CNC. Pracownie mechatroniczne z drukarką 3D, linią automatyki przemysłowej, stanowiskami pneumatyki i sensoryki. Od nowego roku szkolnego będziemy w posiadaniu nowoczesnych stanowisk do lutowania i montażu elementów mechatronicznych. Posiadamy kompletną pracownię kosmetyczną, dysponujemy warsztatem samochodowym ! Nasz dotychczasowy budynek jest odnowiony i na pewno przytulny, zapewniający bezpieczeństwo.
Następnie przeniesiemy się do nowo budowanej szkoły, której projektem oczywiście chwalimy się na zdjęciach 🙂

technik mechatronik

Absolwent naszego niepublicznego technikum na kierunku technik mechatronik będzie przygotowany do dalszego kształcenia na poziomie politechnicznym. Absolwent posiada umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą, używaną w urządzeniach i aparaturze diagnostycznej i pomiarowej, projektowania, sterowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz zarządzania procesami technologicznymi. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie i sprzęt w postaci stanowisk mechatronicznych, pneumatycznych, elektrycznych, sterowania i informatycznych.

  Nasze niepubliczne technikum oferuje oczekiwany od lat kierunek dla uczniów, ze smykałką techniczną pragnących poznać tajniki budowy i eksploatacji samochodów, interesujących się motoryzacją. Szkoła posiada ośrodek egzaminacyjny OKE i pracownie zawodowe. Część zajęć organizujemy w bardzo dobrze wyposażonym warsztacie. Po ukończeniu kierunku technik pojazdów samochodowych każdy absolwent może ubiegać się o tytuł "Diagnosty samochodowego".

technik pojazdów samochodowych

Dzień Edukacji Narodowej

WF w szkole wcale nie musi być nudny