ZSTO Platforma Edu Szkoła dla dorosłych Doradca zawodowy  

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. dr. Władysława Bolewskiego w Krotoszynie

Niepubliczna Branżowa Szkoła I stopnia dla Młodzieży w Krotoszynie


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 418

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 447

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 448

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 449

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 450

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 418

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 447

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 448

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 449

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 450

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 418

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 447

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 448

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 449

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 450

Nowy nabór na rok szkolny 2023/2024

   Już przyjmujemy zgłoszenia – dowiedz się więcej na temat rekrutacji
Oferujemy naukę w wielu interesujących zawodach oraz w małych oddziałach od 16 do 24 uczniów. Młodzież kształcąc się u pracodawcy ma dostęp do tradycyjnych oraz bardzo nowoczesnych technologii. Młodociani pracownicy mają bardzo duże szanse znalezienia dobrej pracy. Dzięki kontaktowi z naszą szkołą młodzi ludzie znajdą odpowiedniego pracodawcę dla wybranego zawodu.


Nasza niepubliczna branżowa szkoła I stopnia kształci w wielu zawodach. Uczniowie mają status „młodocianych pracowników” i praktyczną naukę zawodu odbywają w zakładach pracy jako zajęcia praktyczne. Pracodawcami są głównie zakłady rzemieślnicze oraz inne firmy usłgowo-produkcyjne. W naszej niepublicznej branżowej szkole I stopnia zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się w małych grupach wielozawodowych. Podobnie jak w zeszłym roku grupy będą liczyły od 16 do 24 osób w klasie. Nie przeszkadzają nam również klasy 12 osobowe, a takie również prowadzimy. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Taka organizacja zapewnia mniejszy stres dla uczniów. Po zakończeniu 3 letniego cyklu nauki, zapewniamy możliwość zdobywania tytułu technika oraz wykształcenia średniego w Niepublicznej Branżowej Szkole II stopnia (BS II). Uczniowie naszej Niepublicznej Branżowej Szkoły I stopnia dla Młodzieży (BS I) po 3 latach kształcenia zdobywają tytuł czeladniczy, a po 5 latach od rozpoczęcia kształcenia w BS I zdobywają tytuł technika w zawodzie oraz wykształcenia średnie. Jest to okres czasu identyczny z 5-cio letnim technikum. Tytuł technika w zawodzie jest odpowiednikiem tytułu mistrza w zawodzie.


  Uczniowie rozpoczną naukę w Naszym dotychczasowym, bardzo dobrze wyposażonym budynku oraz w nowo remontowanym i zmodernizowanym drugim budynku szkoły. Posiadamy, co powinno być standardem każdej szkoły, w każdej sali interaktywne oraz powszechnie dostępne są wizualizery 🙂 Posiadamy 7 klaso-pracowni z minimum 24 komputerami każda. Z wyposażenia do kształcenia zawodowego praktycznego posiadamy pracownię elektryczno-mechaniczną z tablicami rozdzielczymi, tokarko-frezarką CNC. Pracownie mechatroniczne z drukarką 3D, stanowiskami pneumatyki, elektro-pneumatyki, programowania i sterowania układami mechatronicznymi i laboratorium programowania robotów i manipulatorów z robotem-manipulatorem, linią automatyki przemysłowej, samochodem VEX i obrabiarką CNC. Dysponujemy warsztatem samochodowym ! Nasze dwa budynki są odnowiony i na pewno przytulne, zapewniające bezpieczeństwo.

Bardzo dużym atutem są organizowane przez nas zajęcia wychowania fizycznego. U nas uczniowie nie oczekują na sali gimnastycznej w kolejce na miejsce na boisku. Nie uprawiają cały czas jednej dyscypliny sportu. Uczniowie korzystają z basenu, uprawiają CrossFit, ćwiczą na sali gimnastycznej, korzystają z całego obiektu Stadionu Miejskiego, uczą się chodzić z kijkami NORDIC WALKING, a gdy jest ładna pogoda mają do dyspozycji pobliskie boisko trawiaste. Organizujemy dużo wycieczek zarówno zawodowych jak i rekreacyjnych. Na terenie szkoły podczas przerw uczniowie zawzięcie grają w „piłkarzyki”. Planujemy w najbliższym czasie doposażenie w inne gry.


  Niepubliczna Branżowa Szkoła I stopnia w Krotoszynie kształci w wielu zawodach szkolnictwa branżowego:
MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, STOLARZ, ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, ŚLUSARZ, FRYZJER, ELEKTRYK, SPRZEDAWCA, MAGAZYNIER-LOGISTYK, ELEKTRONIK, KUCHARZ, MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE, PIEKARZ, CUKIERNIK, OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH, TAPICER, KRAWIEC i w wielu innych.

REKRUTACJA:
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do Naszego sekretariatu. Odpowiemy na wszystkie pytania. Doradzimy w wyborze szkoły. Nawet jeżeli wybierasz inną szkołę niż Nasze, udzielamy porad i pomagamy wyjaśnić zawiłości kształcenia w zawodach.
SZUKASZ PRACODAWCÓW I PRAKTYK ? Zakłady rzemieślnicze Naszego powiatu oferują naukę zawodu. Nasza niepubliczna branżowa szkoła pomaga znaleźć miejsce odbywania zajęć praktycznych u pracodawców. Zapraszamy do Naszego sekretariatu.