Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie

Niepubliczna Branżowa Szkoła I stopnia dla Młodzieży w Krotoszynie

Już od 1 września 2019 r. Nauka całkowicie ZA DARMO

  JUŻ WYDAJEMY SKIEROWANIA NA BADANIA I DOPEŁNIAMY FORMALNOŚCI
Oferujemy naukę w wielu interesujących zawodach. Młodzież kształcąc się u pracodawcy ma dostęp do tradycyjnych oraz bardzo nowoczesnych technologii. Młodociani pracownicy maja bardzo duże szanse znalezienia dobrej pracy. Dzięki kontaktowi z naszą szkołą młodzi ludzie znajdą odpowiedniego pracodawcę dla wybranego zawodu.

Po ośmioletniej szkole podstawowej oraz po gimnazjum.

Dla wszystkich uczniów organizujemy darmowy kurs na prawo jazdy

Nasza niepubliczna branżowa szkoła I stopnia kształci w wielu zawodach. Uczniowie mają status „młodocianych pracowników” i praktyczną naukę zawodu odbywają w zakładach pracy jako zajęcia praktyczne. Pracodawcami są głównie zakłady rzemieślnicze oraz inne firmy usłgowo-produkcyjne. W Naszej niepublicznej branżowej szkole I stopnia zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się w małych grupach wielozawodowych. Taka organizacja zapewnia przyjazną atmosferę i mniejszy stres dla uczniów. Po zakończeniu 3 letniego cyklu nauki, zapewniamy możliwość zdobywania tytułu technika oraz wykształcenia średniego w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w niepublicznej branżowej szkole II stopnia. Uczniowie Naszej Niepublicznej Branżowej Szkoły I stopnia dla Młodzieży (BS I) po 3 latach kształcenia zdobywają tytuł czeladniczy, a po 5 latach od rozpoczęcia kształcenia w BS I zdobywają tytuł technika w zawodzie oraz wykształcenia średnie. Jest to okres czasu identyczny z 5-cio letnim technikum. Tytuł technika w zawodzie jest odpowiednikiem tytułu mistrza w zawodzie.

Uczniowie rozpoczną naukę w Naszym dotychczasowym, bardzo dobrze wyposażonym budynku. Posiadamy, co powinno być standardem każdej szkoły, w każdej sali projektory. Posiadamy dwie pracownie komputerowe mobilne po 15 komputerów oraz jedną w ilości 8 komputerów. Posiadamy nowoczesne monitory interaktywne. Z wyposażenia do kształcenia zawodowego praktycznego posiadamy pracownię elektryczno-mechaniczną z tablicami rozdzielczymi, tokarką, tokarko-frezarką CNC. Pracownie mechatroniczne z drukarką 3D, linią automatyki przemysłowej, stanowiskami pneumatyki i sensoryki. Od nowego roku szkolnego będziemy w posiadaniu nowoczesnych stanowisk do lutowania i montażu elementów mechatronicznych. Posiadamy kompletną pracownię kosmetyczną, dysponujemy warsztatem samochodowym ! Nasz dotychczasowy budynek jest odnowiony i na pewno przytulny, zapewniający bezpieczeństwo.
Następnie przeniesiemy się do nowo budowanej szkoły, której projektem oczywiście chwalimy się na zdjęciach

Od 1 września 2019 r. kształcimy w wielu zawodach szkolnictwa zawodowego:
MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, STOLARZ, ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, ŚLUSARZ, FRYZJER, ELEKTRYK, SPRZEDAWCA, MAGAZYNIER-LOGISTYK, ELEKTRONIK, KUCHARZ, MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE, PIEKARZ, CUKIERNIK, OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH, TAPICER i w wielu innych.

REKRUTACJA: Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do Naszego sekretariatu. Odpowiemy na wszystkie pytania. Doradzimy w wyborze szkoły. Nawet jeżeli wybierasz inną szkołę niż Nasze, udzielamy porad i pomagamy wyjaśnić zawiłości kształcenia po zmianach, które będą obowiązywać od 1 września 2019 r.
SZUKASZ PRACODAWCÓW I PRAKTYK ? Zakłady rzemieślnicze Naszego powiatu oferują naukę zawodu. Nasza niepubliczna branżowa szkoła pomaga znaleźć miejsce odbywania zajęć praktycznych u pracodawców. Zapraszamy do Naszego sekretariatu.

Dzień Edukacji Narodowej

WF w szkole wcale nie musi być nudny