Krawiec

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/szkola_krotoszyn/public_html/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie
MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie krawiec powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych:
• projektowania wyrobów odzieżowych;
• konstruowania podstawowych wyrobów odzieżowych;
• modelowania podstawowych wyrobów odzieżowych;
• dobierania materiałów i dodatków do wyrobów odzieżowych;
• obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych;
• wykonywania wyrobów odzieżowych.
Praca krawca polega głównie na :
• omówieniu z klientem projektu,
• ustaleniu wymiarów,
• stworzeniu formy,
• wycięciu na podstawie formy poszczególnych elementów stroju z materiału,
• uszyciu,
• dokonaniu poprawek po przymiarce,
• wykończeniu oraz przygotowaniu stroju do bezpośredniego użytku.
Krawiec może znaleźć zatrudnienie w:
przemyśle odzieżowym,
punktach usługowo – miarowych
działach przygotowania produkcji, krojowni, szwalni na stanowiskach:
krawiec odzieży lekkiej,
krawiec odzieży ciężkiej,
krawiec odzieży skórzanej,
prasowacz odzieży,
krojczy – wykrawacz elementów odzieży,
szwacz,
bieliźniarz.
Krawiec może również kształcić się dalej i podnosić swoje kwalifikacje, a także prowadzić własną działalność gospodarczą w branży odzieżowej.
Absolwent w ciągu kolejnych 2 lat, w naszej Niepublicznej Branżowej Szkole II stopnia, może uzyskać tytuł Technika Przemysłu Mody lub NOWY zawód Technik Stylista.
Technik Stylista do dodatkowe kwalifikacje MOD.15. Stylizacja i prezentowanie mody.
Branża modowa, zarówno w Polsce, jak i na świecie, przechodzi obecnie istotne zmiany. Wpływa na to m.in. rozwój nowoczesnych technologii i zmiany zachowań społecznych. Rynek potrzebuje młodych pracowników o interdyscyplinarnych umiejętnościach. Technik stylista łączy umiejętności z zakresu mody (odzieżownictwa), fryzjerstwa i wizażu. W obszar jego kompetencji wchodzą elementy projektowania i wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych, projektowania fryzur oraz wykonywania makijażu, a także przygotowywanie pokazów mody.