ZSTO Platforma Edu Szkoła dla dorosłych Doradca zawodowy  

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie

Wyjazd 25.11.2019 – Politechnika Wrocławska

Dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie technikum, klas 1a i 1b, pojechali do Wrocławia na Politechnikę z panią dyr. Marzeną Budnik i panem Krystianem Walczakiem. Na Politechnice grupę przywitała pracownica działu rekrutacji, przedstawiła prezentację PWr dotyczącą działalności uczelni i osiągnięć naukowych studentów działających w różnych klubach. Uczniowie naszego technikum mają przed sobą jeszcze długą drogę do ukończenia szkoły średniej, do zdania matury, ale już wiedzą, że warto się uczyć, by później móc studiować na kierunkach politechnicznych.

Kolejnym punktem programu wycieczki był przejazd Polinką na drugą stronę Odry, a następnie spacer kampusem do Racing Team. W warsztacie tego klubu naukowego uczniowie obejrzeli bolid formuły studenckiej, dopytali również o rozwiązanie techniczne zastosowane w bolidzie. Następnym miejscem odwiedzin był Akademicki Klub Lotniczy, w którym uczniowie obejrzeli różne modele samolotów zaprojektowane i skonstruowane przez studentów. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak działają kluby naukowe przy PWr, w jakich zawodach międzynarodowych biorą udział i jakie mają osiągnięcia.

Będąc we Wrocławiu w przedświątecznym czasie nie sposób nie odwiedzić Starego Rynku wraz z  Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Przepiękna aranżacja Jarmarku i magiczna atmosfera nadchodzących świąt spowodowały, że uczniowie zachwycali się niemalże każdym stoiskiem bożonarodzeniowym i kupowali już świąteczne upominki.

GALERIA